Какво означава да си доброволец? |
Какво е доброволческа работа? Накратко казано доброволчеството е вид дейност, която се осъществява без да се заплаща на лицето, което я извършва. Тя допринася за определена кауза, за доброто на този, който е избрал да се занимава с нея, както и за обществото като цяло.
Изграждане на самоувереност Въпреки че работата на доброволците не включва никаква финансова награда, тя може да бъде доста предизвикателна и много хора я намират за полезен начин при преодоляване на пречки и препятствия, което от своя страна, може да повиши тяхното самочувствие и увереност, и това да им бъде полезно и в други области на живота. Вземане на решение Често човек може да открие, че чрез извършване на редица доброволни трудови дейности, си помага в решението за избор на определена работа или какви цели да предпочете да преследва. Намиране на нови приятели Доброволческият труд събира съмишленици на едно място с еднаква нагласа, където всички работят за една обща кауза. В резултат на общата съпричастност и споделянето на еднакви ценности е много вероятно да изградят трайни приятелства. Осъществяване на контакти Чрез възможността за създаване на приятелства, доброволческата работа може да ви свърже с други хора, които да ви помогнат да превърнете доброволческия труд от неплатено хоби в платена дейност. Обогатяване на автобиографията Доброволчеството обогатява автобиографията Ви със съществуващи умения, които могат да бъдат пренесени в условията на определено работно място. Голям предимство е опитът за работата в екип.
|
- Жив!
-
Responsible Young Drivers - Люксембург
Основните цели на кампанията са да се развие чувство в младите хора за отговорно отношение към рисковото поведение, да се повиши информираността им във връзка с използването на превантивни средства, да се насърчат непреки участници да повишат информираността на техни приятели и близки, както за по-отговорно поведение на пътя, така и в техните взаимоотношения.
- Просто го кажи!
-
Responsible Young Drivers - Холандия
Основните цели на кампанията са да бъдат накарани младите хора да осъзнаят важността да обсъждат с партньора си/ приятелите си различни рискови ситуации, например, да се прибереш вкъщи, пътувайки в кола с разстроен шофьор, или секс без презерватив, или пък да не смееш да говориш с определен човек, защото те е страх какви ще са последствията. Целта не е да се промени поведението, а по-скоро нагласите по отношение на интимност между приятели и партньори.
- Осем големи стъпки в подкрепа на здравето
-
LASER EUROPE - Франция
Кампанията обхваща множество страни от темата за здравеопазването. Здравето е глобална тема, както и здравното образование за факторите, които го застрашават. Основната задача на кампанията е да представи множеството здравни теми и да образова младите хора. Инициативата цели да изостри чувствителността на младите хора по важните въпроси за здравето, да постави основите за справяне с проблема на рисковото поведение сред младежи на 16-29-годишна възраст и да се намали преобладаващото неподходящо здравно поведение.
- Обиколка в университета
-
Responsible Young Drivers – Белгия
"Обиколка в
университета" е информационна кампания за наркотиците, алкохола и безопасността на движението по пътищата. Основни цели на инициативата са да се информират младежите относно ефектите на наркотиците и алкохола върху организма и последствията от тях при шофиране. Тя се организира в университетите, за да достигне до по-голям брой млади хора.