Грамада

Дата: 25 август 2011

Място: пред Община Грамада
Zolder, Belgium

Дата: 03 септември 2011

Място: Circuit Zolder
София

Дата: 09 септември 2011

Място: пред Министерство на здравеопазването
Инструменти
Фатални размисли

„Фатални размисли“ е компютърно-симулирана ситуация на катастрофа вследствие употребата на алкохол.
Младите хора са склонни да вярват, че трагедиите, дължащи се на алкохол и други наркотици, могат да увредят всеки друг, но не и тях самите. „Фатални размисли“ генерира персонализирана мултимедийна презентация под формата на новина с участието на група от участници. На последните се правят цифрови снимки и им се дават роли в катастрофа с моторно превозно средство. Симулацията създава „топ“ новина, която описва инцидент в следствие на злоупотреба с алкохол и поставя участниците в центъра на ситуацията. Резултатът ангажира аудиторията в смислена дискусия за реалните последствия от злоупотребата с алкохол, значението на личната отговорност и последиците от личния избор.

 
Алкоочила

Алкоочилата, които симулират виждане с различен промил алкохол (напр. между 0.7 и 1 промила), позволяват на трезва глава участникът да види как изглежда света след употреба на алкохол.
Очилата са международно популярно средство, използвано, за да се образоват хората от всички възрасти, за последиците от злоупотребата с алкохол. Алкоочилата използват специална технология за виждане, която позволява на участника да опита реалистична симулация на нарушено виждане. Очилата симулират шест различни нива на увреждане и са на разположение в ясна или сенчеста версия, за да се симулира виждане през деня или през нощта. Популярна симулация с алкоочилата е да изпълните стандартния полеви тест за трезвеност - ходене по права линия. Поради загубата на координация и равновесие, породена от очилата, този, който ги носи ще има поведение, което е присъщо на хора под влияние на алкохол и други наркотици.

 
Симулатор за шофиране

Симулаторът за шофиране е високотехнологична машина, създадена да пресъздава чрез използването на 3D платформа усещане за шофиране, максимално близко до реалното. Чрез него подкрепяме посланията си с предоставянето на възможност на участниците за придобиване на личен опит. Всеки от тях може да провери личните си умения и способности за шофиране, като междувременно разбере колко е важно да останеш съсредоточен на пътя през цялото време не само заради себе си, но и заради другите участници в движението.
Симулаторът за шофиране дава възможност за качествено достигане до голям брой хора за сравнително кратко време. За основна програма, включваща разговор за първичните мерки за безопасност, измерване на бързината на спиране и симулиране на една ситуация при шофиране, са нужни не повече от 10 минути за един човек. По-подробен анализ отнема и повече време (напр. разглеждане на извършената симулация, анализ на шофирането след употреба на алкохол, анализ на дистанцията, анализи от различни ъгли и др.).

 


Безопасен Свети Валентин

SPI Forschung gGmbH – Германия

Кампанията предоставя информация за несъвместимостта между употребата на алкохол и наркотици и шофирането. По време на инициативата се дава също обща информация за ХИВ/ СПИН, за опасностите от секс без презерватив.

Обиколка в университета

Responsible Young Drivers – Белгия

"Обиколка в университета" е информационна кампания за наркотиците, алкохола и безопасността на движението по пътищата. Основни цели на инициативата са да се информират младежите относно ефектите на наркотиците и алкохола върху организма и последствията от тях при шофиране. Тя се организира в университетите, за да достигне до по-голям брой млади хора.

Ела и го вземи

Avenir Santé - Франция

Целта на инициативата е да се обърне внимание върху употребата на наркотици сред младежите в местата за отдих и развлечения, както и върху последствията от тяхната консумация върху способността им да шофират.

Състезание с презервативи или за ефектите на алкохола

SIDA STUDI - Испания

Кампанията цели да повиши осведомеността на младежите относно ефектите на алкохола върху шофьорските умения и информираността за ефектите на алкохола върху използването на презервативи.

 <iframe src="http://www.youtube.com/embed/68ZpGs4ksYw?rel=0&amp;feature=player_embedded" allowfullscreen="true" frameborder="0" width="400" height="280"></iframe>

http://beautofan.ru | http://beholidays.ru | http://smipress.ru | http://realty10.ru