Как да станеш доброволец? |
Съществуват редица възможности, чрез които можете да станете доброволци. Например:
Доброволческа дейност с деца Обучението на децата е една от областите, където доброволецът може да помогне в предоставянето на помощ и подкрепа на местните младежки клубове, или да прекарва времето си в работа с деца със специални нужди.
Доброволческа дейност за развитие на общността Такава може да бъде например подпомагане на читалище, или клуб на младите хора във вашия район за помощи в развитието на общността, чрез изграждане на домове за нуждаещи се. Доброволческа преподавателска дейност Местни, национални или дори международни учители винаги са необходими, независимо дали се помага на първично или вторично ниво. Доброволческа дейност в опазване на околната среда Подпомагане на кампании за защита на околната среда. Доброволческа дейност в спорта Това може да включва треньорска дейност, както и всякаква дейност в спортната администрация или съдийството.
Доброволческа дейност с европейско измерение или Европейска доброволческа служба (ЕДС) За да научите повече за тези и други конкретни форми на доброволческа дейност, както и да участвате в тях, е създадена Европейската доброволческа служба. Тя е част от програма „Младежта в действие” и предоставя възможност на младите европейци да направят реална промяна на света и техния собствен живот. ЕДС обхваща широк кръг от области, като например култура, младеж, спорт, социални грижи, културно наследство, изкуство, гражданска защита, околна среда, развитие на сътрудничеството, и т.н. YOUTHFOREUROPE.EU е проектиран да отговори на нарастващия интерес на младите хора, младежки групи и организации към активно участие в международни проекти на европейско ниво. Това е платформа, базирана на нашите очаквания относно развитието на европейската политика за младежта и програма "Младежта в действие" (2007-2013 г.). Каква е разликата с други подобни платформи?
Тя показва какво мислят другите ползватели за потенциалните си партньори чрез рейтинги. Можете също така да гласуват за своите партньори и да покажете на другите как оценявате работата си с тях. |
- Просто го кажи!
-
Responsible Young Drivers - Холандия
Основните цели на кампанията са да бъдат накарани младите хора да осъзнаят важността да обсъждат с партньора си/ приятелите си различни рискови ситуации, например, да се прибереш вкъщи, пътувайки в кола с разстроен шофьор, или секс без презерватив, или пък да не смееш да говориш с определен човек, защото те е страх какви ще са последствията. Целта не е да се промени поведението, а по-скоро нагласите по отношение на интимност между приятели и партньори.
- Пътят на илюзията
-
Road Safety Institute „Panos Mylonas” – Гърция
Кампанията има за основни цели: да бъдат убедени, предимно младите хора, че да се шофира под въздействието на алкохол е опасно; да информира участниците за резултатите от прекомерната употреба на алкохол по време на шофиране и не само; да въздейства в посока промяна на манталитета да се пие и след това да се шофира.
- Безопасен Свети Валентин
-
SPI Forschung gGmbH – Германия
Кампанията предоставя информация за несъвместимостта между употребата на алкохол и наркотици и шофирането. По време на инициативата се дава също обща информация за ХИВ/ СПИН, за опасностите от секс без презерватив.
- Обиколка в университета
-
Responsible Young Drivers – Белгия
"Обиколка в университета" е информационна кампания за наркотиците, алкохола и безопасността на движението по пътищата. Основни цели на инициативата са да се информират младежите относно ефектите на наркотиците и алкохола върху организма и последствията от тях при шофиране. Тя се организира в университетите, за да достигне до по-голям брой млади хора.